GALINGA IR TURTINGA ŽIEMGALA – PAŽINK ŽIEMGALIUS!

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
270 km
18 val.
15
Maršruto danga
85% Asfaltas
15% Žvyrkelis

Maršrutas: Viniai – Bikstai – Zebrenė – Dobelė – Jelgava – Cena - Tervetė - Vilcė - Mežotnė - Bauskė - Barbelė

Nuo senųjų laikų Žiemgala siejama su turtingumu, didybe, jos valdytojais ir užgrūdintu žiengalių tautos charakteriu. Dobės (Incenių) piliakalnis buvo žiemgalių žemės Dobės centras. Kad įsitikintumėte, kaip iš tolo buvo galima pastebėti besiartinančius užpuolikus, reikia užkopti ant piliakalnio – nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į apylinkes!
Senųjų žiemgalių gyvenimą labai svarbią vietą užėmė su religija susijusios šventos vietos. Gamtos ir aktyvaus poilsio mylėtojai tikrai turi aplankyti didžiausią Žiemgalos ežerą Zebrus ir Ezerlūkių piliakalnį
Pasakojimus apie senųjų valdovų didybę saugo Dobelės piliakalnis, tai vienas iš piliakalnių, kuris 13 šimtmečio pabaigoje ilgiausiai atsilaikė kovose su užpuolikais. Ant senojo piliakalnio yra pastatyta Livonijos ordino pilis, kurią dabar galima apžiūrėti. 
Užsukus į Ģ. Eliaso Jelgavos Istorijos ir meno muziejų, galima susidaryti bendrą nuomonę apie Žiemgalos istoriją ir pačius žiemgalius. 
Sekant žiemgalių valdovų pėdomis, reikia aplankyti garsų ir dažnai istoriniuose šaltiniuose minimą žiemgalių galios ir kultūros centrą – Tervetės piliakalnį. Netoli nuo jo stovi pagal senosios pilies pavyzdį pastatyta Tervetės 12 šimtmečio medinė pilis, kurioje surinktos žinios apie valdovų gyvenimą, žiemgalių papuošalus ir šarvus. Į Mežotnės piliakalnio archeologinį kompleksą įeina vienas didžiausių ir gražiausių žiemgalių piliakalnių, kurio papėdėje matoma senojo uosto vieta. 
Liudijimus apie Bauskės apylinkes, žiemgalius ir viduramžių pilies gyventojų buitį rasite Bauskės pilyje, kuris 15 šimtmetyje buvo Livonijos ordino didybės žiemgalių žemėse simbolis. 
Maršrute aplankysite Spārnų piliakalnį, Svetės ežerą ir Stabų kalną, Dobelės Kraštotyros muziejų ir Amatininkų namus, kaimo sodybą „Caunītes”, Silakalns (Aukštasis kalnas), Bauskės muziejų ir Barbelės sieringą šaltinį.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones