Šiaulių turizmo informacijos centras

ŠIAULIŲ „AUŠROS“ MUZIEJUS

Muziejai

Archeologinė muziejaus ekspozicija „Šiaulių krašto praeitis nuo senųjų laikų iki 17 šimtmečio“ atspindi gyvenimą Šiauliuose ir jų apylinkėse nuo akmens amžiaus. Muziejaus lankytojai gali apžiūrėti skylių akmeniniuose kirviuose gręžimo įrankį ir suprasti kirvių gaminimo procesą. Ekspozicija supažindina su senuoju gyvenimo būdu, čia galima apžiūrėti darbo įrankius, ginklus, papuošalus, prekybos įrankius ir kitus vertingus archeologinius radinius. Muziejus siūlo kelias pažintines programas: „Archeologinis kostiumas ir baltų papuošalai“, „Puodų lipdymas senoviniais būdais“, „Archeologiniai kasinėjimai“.

Pažintinė muziejaus programa „Archeologinis kostiumas ir baltų papuošalai“ grupes ir individualius lankytojus supažindina su archeologiniu kostiumu ir jo dalimis, medžiagomis, kostiumo kūrimu. Kostiumus galima ne tik apžiūrėti, bet ir pasimatuoti. Čia galima išbandyti savo įgūdžius kalant papuošalus, savo rankomis galima pasigaminti žiedą. Anksčiau papuošalai buvo svarbi aprangos detalė, juose vaizduojami ornamentai turėjo simbolinę reikšmę.

Etnografinė ekspozicija „Valstiečių gyvenimas ir buitis“ supažindina muziejaus lankytojus su Žemaitijos ir Šiaulių apylinkės valstiečių buitimi, veikla, ritualais ir kasmetinėmis šventėmis nuo 18 šimtmečio iki pirmos 20 šimtmečio pusės. Ekspozicijoje galima pamatyti namų apyvokos daiktų ir valstiečio namą – šeimos gyvenamąją vietą. Apsilankymą muziejuje galima paįvairinti pažintinėmis programomis „Žvakių liejimas“, „Švilpynės“, „Kalėdiniai šiaudiniai žaislai“.

Šalis

Lietuva

Istorinė žemė

Žemaitija

Atsiliepimai

Komentuoti