NAUJI DARBAI IR IŠŠŪKIAI - TYRINĖK BALTUS

Šiaulių turizmo informacijos centras, kartu su partneriais – VšĮ Nacionaline regionų plėtros agentūra, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centru ir keturiais partneriais iš Latvijos – tęsia pradėtus darbus ir toliau siekia populiarinti jau sukurtą kultūrinį turizmo produktą – tarptautinį kultūros kelią „Baltų kelias“

2020 m. birželio 1 d. pasirašyta sutartis ir pradedamos įgyvendinti naujos idėjos. 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa patvirtino naująjį projektą LLI-447 „Baltų kultūros pažinimo skatinimas ir žinomumo apie tarptautinį kultūros kelią ,,Baltų kelias“ didinimas“, acr. „Tyrinėk baltus“.

Įgyvendinant programos prioritetą „Darni ir švari aplinka bendradarbiaujant“ ir prisidedant prie tikslo „Padidinti lankytojų skaičių programos teritorijoje gerinant ir plėtojant kultūros ir gamtos paveldo objektus, paslaugas ir produktus", mes išsikėlėme tikslą - didinti lankytojų skaičių programos teritorijoje tobulinant jau sukurtą turistinį maršrutą - Tarptautinį kultūros kelią „Baltų kelias“. Baltų kelio maršrutas yra 2145 km ilgio, jį jungia nevienodos kilpos arba besidriekiantys keliai, įtraukiantys kažkada Kuršių (~ 790 km), Žiemgalių (~ 620 km) ir Sėlių (~ 735 km) apgyvendintas teritorijas Lietuvoje ir Latvijoje.

Tęstinis projektas siekia plėsti „Baltų kelio“ veiklas, padidinti visuomenės susidomėjima baltų kultūra, gilinti žinias apie baltų paveldą ir paskatinti tyrinėti protėvių palikimą keliaujant „Baltų keliu". Artimiausius dvejus metus turistinis kultūros maršrutas „Baltų kelias” bus geriau matomas socialiniuose tinkluose, medijoje, atsiras nauji interaktyvūs objektai, organizuojami gidų ir suinteresuotų šalių mokymai, į projekto žinomumą įtraukiama ir jaunoji karta – mokiniai.

2020 m. pabaigoje duris atversiantis „Baltų kelio“ interaktyvus centras papildys savo veiklas multifunkcine erdve. Čia lankytojus trauks naujos edukacijos ir parodos, rengiamos konferencijos.

Birželio 16 d. Šiauliuose susirinkę partneriai vieningai nusprendė, kad kartu sieks, kad kuo daugiau pasaulio žmonių išgirstų apie Lietuvos ir Latvijos kultūrinio paveldo unikalumą, savitumą ir susipažintų su šalių kultūra bei nuostabia gamta.

Visas projekto biudžetas – 869 689.02 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 739 235.65 Eur 

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Atsiliepimai

Komentuoti