Šiaulių turizmo informacijos centras

LAIMĖS, MEILĖS IR IŠMINTIES KELIAS

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
74 km
7 val.
6
Maršruto danga
50% Asfaltas
40% Žvyrkelis
10% Miško kelias

Maršrutas: Pakalnės – Skudutiškis – Kulionys – Papiliakalnė – Ginučiai – Stripeikiai – Šeimatis

Senovėje baltams laimė reiškė gerovė, klestėjimas ir deivė Laima. Už meilę ir šeimą atsakė deivė Austėja. Išminties baltai prašė iš mitinių būtybių. Maršrutas nuves keliautojus ir laimės ieškotojus per vaizdingą, pojūčių ir patirties pilną kelią per istorinę Nalšos kunigaikštystę. 
Deivė Laima, priėjusi prie tik gimusio kūdikio lopšio, suteikė laimę, o kukuodama kaip gegutė nusprendė likimą. Legendą apie Laimą išgirsite Laimės slėnyje Narkūnuose, Skudutiškių šventoje vietoje, prie Valiulio akmens ir apžiūrinėdami šventųjų akmenų kolekciją prie observatorijos Kulionyse. Senovės baltai tikėjo, kad kiekvienas žmogus turi savo žvaigždę, ji gali būti laiminga arba nelaiminga. Ne mažiau svarbus yra toks dalykas yra likimo dievų susukti gyvybės siūlai, kurie gali būti siejami su Saulės padėtimi danguje arba Mėnulio faze gimimo dieną, apie tai papasakos senųjų baltų zodiako tyrinėtojas Jonus Vaiškūnas senojoje dangaus šviesulių observatorijoje, o daugiau žinių apie etnoastronomiją padės įgyti edukacinė programa „Lietuvos dangaus žvaiždynai", Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. 
Užlipus į Pakalnių piliakalnį prie žuvusių kovotojų už laisvę kapų, keliautojai turės minutėlę pagalvoti apie tuos, kuriems Lietuvos tautos laimė buvo didesnė ir brangesnė vertybė nei asmeninė laimė. Neribotos laimės jausmas kyla užlipus į Ladakalnį; netoli yra ir Ginučių piliakalnis.
Apie meilę papasakos Bitininkystės muziejus. Austėja – bičių motina – taip pat yra ir meilės deivė, kuri rūpinasi šeimyninėmis vertybėmis, harmoningais žmonių santykiais ir unikaliu lietuvių kultūros reiškiniu bitininkystėje – giminingumu ir draugyste per bites. 
Išmintis – dar viena vertybė, kuri kaip rašoma mituose ir padavimuose buvo prašoma ir gaunama iš dievybių. Tuo galima įsitikinti prie Šeimaties Moko akmens, kuris atsako į visus gyvenimo klausimus.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones