Šiaulių turizmo informacijos centras

KAUNO MARIŲ REGIONINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRAS

Lankytojų centrai

Kontaktai

Kas slepiasi marių dugne, kas „valgo“ krantus, kas storiausia Lietuvoje ir kas iš visų mieliausia? Visa tai galite sužinoti Kauno marių regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje "Nemuno virsmas mariomis". Čia prasideda pažintis su Kauno marių regioniniu parku! 

Svarbiausias ekspozicijos akcentas – „Laiko mašina“. Ji padeda nusikelti į seniausius laikus ir išvysti, kaip traukėsi paskutinysis dabartin3 Lietuvos teritoriją nuklojęs ledynas, formavosi Kauno marių regioninio parko teritorija ir gimė Kauno marios. Didelis dėmesys ekspozicijoje skirtas Nemuno slėnio užlietų kaimų istorijai - čia įrengtas stendas „Pėdos marių dugne“. Po jį "panardę“, spaudinėdami mygtukus sužinosite, kaip atrodė dabar jau nebeegzistuojantys kaimai.

Jaunąjai kartai šio regiono istoriją sekame it pasaką. Žinoma, ši pasaka neišgalvota, o išgyventa ir patirta kelių kartų. Žmones, kilusius iš marių dugno, vadiname – dugniečiais. Turime surinkę ir vis dar renkame archyvines nuotraukas, atskleidžiančias senojo Nemuno slėnio kraštovaizdį ir vietos dvasią. Nemuno virsmas mariomis – viena ryškiausių XX a. kraštovaizdžio metamorfozių Lietuvoje. 

DARBO LAIKAS:

Turizmo sezono metu (nuo gegužės 20 d. iki rugsėjo 30 d.):

II–V 9:00 – 18:00 val.

VI 9:00 – 16.45 val.

VII 10:00 – 15:00 val.

Poilsio diena: pirmadienis.

 

Spalio mėnesį dirbame:

I–V 8:00–17:00

VI 10:00–15:00

Pietų pertrauka 12:00–12:45

 

Dienomis prieš valstybines šventes dirba viena valanda trumpiau.

Valstybinių švenčių dienomis nedirba.

Atsiliepimai

Komentuoti