Šiaulių turizmo informacijos centras

JADVYGOS BALVOČIŪTĖS VAISTAŽOLIŲ ŪKIS

Edukacija

Kontaktai

Darbo laikas:
I 8:00 — 17:00
II 8:00 — 17:00
III 8:00 — 17:00
IV 8:00 — 17:00
V 8:00 — 15:45 Pietūs: 12:00 — 12:45

Jadvygos Balvočiūtės vaistažolių ūkyje jums papasakos apie baltų žemėms būdingus augalus, jų gydomąsias savybes. Lankytojai čia gali padėti rinkti augalus, sužinoti, kada ir kaip tai reikia daryti, kaip reikia taisyklingai apdoroti augalus. Žoleles galima pauostyti, paragauti ir jų įsigyti.

2003 m. J. Balvočiūtė švietimo tikslais savo ūkyje įkūrė vaistinių augalų ekspoziciją. Čia noriai lankosi vaikų ir suaugusių ekskursijos, pavieniai lankytojai, svečiai iš užsienio.

Ši lauko ekspozicija gali būti įdomi žmonėms, kurie neabejingi gamtai, domisi laukinėmis ir kultūrinėmis žolelėmis, vaistinėmis augalų savybėmis, liaudies medicina, botanika, ekologija, krašto tradicijomis. Be vaistinių augalų ekspozicijoje yra ir dekoratyvinių, maistinių augalų. Augalai ekspozicijoje ima vegetuoti ir žydėti skirtingu laiku, todėl, jei norite gerai susipažinti su konkrečiais augalais, reikėtų pasiteirauti dėl konkretaus laiko.

Augalų ekspozicija įkurta šalia Balvočių pagal krašto tradiciją statyto molinio tvarto. Jo sienose šiltuoju metų laiku verda vabzdžių gyvenimas.

Vaistingųjų augalų ekspoziciją galima apžiūrėti savarankiškai arba užsisakyti ekskursiją grupei.

Lankytojai taip pat gali pasigrožėti netoliese esančiu Virvytės paupiu, ten praleisti dieną, pasistatyti palapinę, maudytis, žaisti. Ūkyje galima įsigyti žolelių arbatų.

Šalis

Lietuva

Istorinė žemė

Žiemgala

Atsiliepimai

Komentuoti