Šiaulių turizmo informacijos centras

KETVIRTOSIOS „BAŽNYČIŲ NAKTYS“ VĖL KVIES KELIAUTI, KLAUSYTI, PAŽINTI IR DŽIAUGTIS

Jau tradicija tapusios „Bažnyčių naktys“ liepos 18–21 dienomis kviečia vakaro ir nakties glėbyje patirti šventumo džiaugsmą ir mėgautis muzika, kelionėmis, parodomis bei ekskursijomis. Šie nemokami renginiai – tai išskirtinė proga pasinerti į kultūrą, keliauti po Kelmės, Raseinių, Šiaulių rajonus ir Šiaulių miestą bei aplankyti bažnyčias ir kitas įdomias vietas.

Liepos 18–21 dienomis Šiaulių mieste vyks keturi koncertai keturiose bažnyčiose: Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Šv. Jurgio, Šv. Ignaco Lojolos ir Šv. Mergelės Marijos bažnyčios paskęs užburiančiuose atlikėjų balsuose (Juditos Leitaitės, Loretos Sungailienės ir kitų), sakralinės muzikos garsuose (birbynininko Egidijaus Ališausko, kanklininkės Aistės Bružaitės ir kitų). Prieš koncertus bus galima dalyvauti šv. mišiose, o po jų – pažintinėse ekskursijose išgirsti įdomias ir paslaptingas bažnyčių istorijas. Gidės Laimos Šadžiuvienės nauja ekskursija po senojo miesto sakralines vietas suteiks savitų spalvų jau pažįstamoms Šiaulių vietoms.

Itin spalvinga „Bažnyčių naktų“ programa kvies apsilankyti Šiaulių rajone: Kurtuvėnuose, Kuršėnuose, Verbūnuose, Bubiuose, Gruzdžiuose, Naisiuose. Jūsų lauks grupės „IL Senso“, Eugenijaus Chrebtovo ir Sandros Lebrikaitės koncertai, net septynios parodos ir penkios ekskursijos. Kiekvieną nudžiugins ekskursija „Ieškojimai (istorijos, kultūros, dvasingumo) Kryžių kalne“, kuri tapo neatsiejama ir visų mėgstama šio renginio dalimi. Šį priešpaskutinį liepos savaitgalį Kurtuvėnuose taip pat vyks tradicinis XXIV teatrų festivalis-konkursas, kasmet sutraukiantis daug smalsuolių ir teatro mylėtojų. O Šv. Onos ir Šv. Apaštalo Jokūbo atlaidų šv. mišios padovanos dar daugiau šviesių ir šildančių akimirkų.

Kelmės rajono „Bažnyčių naktys“ liepos 19–21 dienomis taip pat bus kupinos muzikos, meno ir meilės. Saulėtą nuotaiką dovanos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos buvusių dailės mokinių parodos atidarymas Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne, kur bus pristatomi žinomų kūrėjų (Nomedos Marčėnaitės, Noros Venciūtės, Mariaus Jonučio ir kitų) darbai. O gražius vidurvasario prisiminimus kurs šv. mišios, net trys skirtingos muzikos koncertai bei ekskursijos po Tytuvėnų miestą.

Raseinių rajono „Bažnyčių naktys“ lauks Šiluvos šventovėje, Butkiškės, Viduklės bei Raseinių bažnyčiose ir ragins pasidžiaugti Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro, Klaipėdos kamerinio orkestro ir kitais užburiančiais koncertais bei dalyvauti specialiai skirtose ekskursijose, kuriose dar geriau pažinsite Raseinių kraštą, išgirsite svarbių faktų bei netikėtų istorijų. O šv. mišios Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčioje suteiks ypatingą progą pabūti šviesos apsuptyje ir pajausti šventumo prisilietimą.

„Bažnyčių naktys“ pradėtos organizuoti 2003 metais Vokietijoje. Vėliau šis renginys išpopuliarėjo ir kitose šalyse: Austrijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Estijoje, Latvijoje. 2018 m. Šiaulių rajono savivaldybė pradėjo organizuoti vakaro koncertus vietos bendruomenei – „Muzikines bažnyčių naktis Šiaulių rajone“. O 2021 m. muzika sutemose pirmą kartą nuskambėjo ir Šiaurės Lietuvoje, net keturių savivaldybių bažnyčiose.

Kviečiame keliauti, pažinti, pajausti ir mėgautis šiais nemokamais renginiais. Aplankytos bažnyčios bei parodos, įkvepiantys koncertai, išklausytos šv. mišios, įtraukiančios ekskursijos – visa tai suteiks jums atradimo ir pilnatvės džiaugsmą.

Renginiuose bus filmuojama ir fotografuojama. Daugiau informacijos maloniukelias.lt

Atsiliepimai

Komentuoti