Šiaulių turizmo informacijos centras

GERAS SEKMADIENIS ŠIAULIUOSE

Gegužės 14 dieną, sekmadienį, kviečiame puikiai praleisti dieną su šeima ar draugais. Jūsų lauks smagios pramogos: įvairios edukacijos, žaidimai, paroda-viktorina, spektakliai ir net šokių vakaras!  Išbandyti įvairias pramogas visus miestiečius ir miesto svečius kviečia Šiaulių TIC, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“,Telefonijos muziejus, Šiaulių dailės galerija, ,,Uniqa“ arena.

 

10 val.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „SPALVOTI MŪZŲ AKMENĖLIAI“

Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31, Šiauliai)

Amatų dirbtuvės

Mozaika – viena seniausių dailės formų, dekoravimo technika, kuri visus žavi savo spalvomis bei ornamentais. Edukacijos metu dalyviai sužinos mozaikos kilmę, rinkimo būdus, aptars akmenėlių spalvų reikšmes, formuodami geometrines kompozicijas, patys sukurs unikalų ornamentą iš įvairiausių spalvotų keramikos akmenėlių bei stiklo.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 25. Trukmė 1–1,5 val.

Registracija vykdoma (iki gegužės 12 d. 15 val.) tel.+37067853171,

 el. p. [email protected]

Kaina: 8/4 Eur

 

Bet kuriuo metu

INTERAKTYVUS ORIENTAVIMOSI ŽAIDIMAS „DĖK Į KOJAS!“

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62, Šiauliai)

Į savo išmanųjį įrenginį tereikia atsisiųsti „Actionbound“ programėlę, nuskenuoti QR kodą, esantį šalia bibliotekos, ir Jūs jau sekate knygnešių keliais po Šiaulių miestą. Žaidime gali dalyvauti vienas asmuo arba komanda. Jį galima žaisti bet kuriuo Jums patogiu metu. Startas ir finišas – prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (Aušros al. 62). Daugiausiai taškų surinkusiems ir originaliausiai atlikusiems užduotis dovanosime prizų.

Atstumas apie 6 km. Trukmė ~ 2 val.

Informacija tel. +37041371733, el. p. [email protected]

Dalyvavimas nemokamas

 

10 – 14 val.

ŠIAULIŲ GATVIŲ „ZOOLOGIJOS SODAS”

Šiaulių turizmo informacijos centras (Vilniaus g. 213, Šiauliai)

Šiauliai gali pasigirti daugybe savitų muziejų ir vieninteliu gatvių ,,zoologijos sodu”. Čia gyvūnai ,,gyvena” jau daugybę metų, apie juos kuriamos istorijos. Atraskite juos, nufotografuokite 5 jums labiausiai patikusius, o  atvykę pas mus parodykite. Dovanosime Jums po simbolinį prizą. 

Informacija tel. +37067807249

Dalyvavimas nemokamas

 

10 – 22 val.

BATUTŲ PARKAS

UNIQA ARENA. (Išradėjų g. 14, Šiauliai)

Jei nori suprasti, ką reiškia skristi, nori išmokti naujų triukų ir puikiai praleisti laiką gerų draugų būryje – batutų parkas tam puiki vieta!

Informacija tel. +37069952209

Kaina 8 Eur/val. asm.

 

12 – 16 val.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS. SKREBINIMAS IR STIKLO VITRAŽŲ GAMYBA

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros alėja 62, Šiauliai)

Kūrybinių dirbtuvių metu lankytojai galės sudalyvauti dvejose skirtingas rankdarbių technikas pristatančiose edukacijose - skrebinimo (arba iškarpų ir klijavimo, dekoravimo edukacijoje) ir mini stiklo vitražų gaminimo užsiėmimuose. Edukacijų metu dalyviai praktiškai išbandys šias rankdarbių technikas ir susikurs savo širdžiai mielą prisiminimą (atvirutę arba knygų skirtuką bei mini stiklo vitražą).

Dalyvių skaičius: iki 20 asmenų.

Registracija vykdoma tel. +37041371727, el. p. [email protected] 

Dalyvavimas nemokamas

 

12 val.

SPEKTAKLIS VAIKAMS „DIDELĖ LIETUVIŠKA PASAKA”

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai)

Vieną vakarą, mamai išėjus į šokių pamoką, prižiūrėti trijų anūkų ateina du seneliai: rimtasis Juozas ir linksmasis Juozukas. Ir vienas, ir kitas senelis turi skirtingą požiūrį į savo „pareigas“, tačiau netrukus jie abu yra įviliojami į vaikų fantazijų pasaulį. Tuomet įprasti namai pavirsta stebuklinga, kartais net gąsdinančia vieta, kur susirenka skirtingų pasakų veikėjai.

Trukmė 50 min.

Bilietų nuoroda: https://bit.ly/3LJHtpS

Plačiau: www.vsdt.lt/spektaklis/DIDELE-LIETUVISKA-PASAKA/

Kaina: 8 Eur

 

13 val.

EDUKACIJA ,,TELEFONIJOS ISTORIJA – TELEFONIJOS MUZIEJUJE”

VšĮ Telefonijos muziejus (Dvaro g. 85-5, Šiauliai)

Išskirtiniame Šiaulių m. kultūros paveldo pastate (Dvaro g. 85) įsikūrusiame Telefonijos muziejuje susipažinsite su telefonijos raidos istorija, išvysite gausią unikalių telefonų kolekciją: nuo senovinių iki šiuolaikinių mobiliųjų. Edukacijos metu įdomiausius ir unikaliausius telefonus - obuolio, batelio, lūpų, katino, dantų pastos ir kitų formų  liesite, imsite į rankas, vertinsite jų dizainą, funkcionalumą. Skambinsite senoviniais  karo lauko, laidiniais telefonais ir taksofonu. Išsiaiškinsite telefonų naudojimo  subtilybes bei jų istorinės raidos faktus, ieškosite atsakymų į linksmus iliustruotus klausimus ir galvosūkius.

Kviečiame apsilankyti Telefonijos muziejuje, kuriame prasmingai ir įdomiai praleisite laiką.

Trukmė 1 val. 20 min.

Registracija vykdoma tel. +37041201075, el. p. [email protected]

Kaina: 5/4 Eur

 

13 val.

EDUKACIJA „ CIANOTIPIJOS KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS “

Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245, Šiauliai)

Kūrybinių dirbtuvių metu pristatysime vieną pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo technikų – cianotipiją. Susipažinsime su cianotipijos, atsiradimo istorija, praktiškai išbandysime techniką, kuomet ant popieriaus, naudojant chemines medžiagas, išgaunamas monochrominis mėlynos spalvos atspaudas.

Kiekvienas dalyvis susikurs ir išsineš savo susikurtą cianotipiją.

Dalyvių skaičius – nuo 5 iki 30.

Registracija vykdoma (iki gegužės 12 d. 12.00 val.) telefonu +370 65 956 545 arba internetu: https://bit.ly/3UKUFxy

Kaina: 3 Eur

 

13 val.

INTERAKTYVI PARODA-VIKTORINA „ATPAŽINK „ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKOS“ PAVEIKSLUS“

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“

Renginio vieta – Pėsčiųjų bulvaras (Vilniaus g. prie P. Višinskio paminklo)

Lankytojus kviečiame į interaktyvią veiklą su festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika“ autorių darbais. Kviesime įvardinti eksponuojamų darbų autorius. 10-ties viktorinos laimėtojų laukia prizai – festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika“ plenero darbų katalogai.

Trukmė 2 val.

Dalyvavimas  nemokamas

Informacija tel. +37041200642 arba el. p. [email protected]

 

 

17 val.

ŠOKIŲ VAKARAS. GROJA VYTAUTAS KOSMAUSKAS

Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31, Šiauliai)

Šiaulių kultūros centras organizuoja tradicinius šokių vakarus, kuriuose skambant ritmingai muzikai energingai sukasi šokėjų poros. Kviečiame šokių aikštelėje suktis kartu!

Trukmė ~ 3val.

Dėl bilietų teirautis tel.: +37068357691 arba el. p. [email protected]

Bilietus galima įsigyti Šiaulių kultūros centro kasoje 1 val. prieš renginį.

Kaina: 5 Eur

 

17 val.

SPEKTAKLIS „BAGADELNIA“

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai)

Spektaklis-žaidimas „Bagadelnia“ – tai aštuonios skirtingos, bet tarpusavyje labai susijusios istorijos iš vienų senelių globos namų. Aktoriai pasiūlys žiūrovams patiems išsirinkti, kokias istorijas jie norės pamatyti. „Bagadelnia“ pasakoja apie žmones, nugyvenusius skirtingus gyvenimus, turėjusius skirtingas patirtis ir likimus, bet galiausiai atsidūrusius viename bendrame taške.

Trukmė 1 val. 50 min.

Plačiau: http://www.vsdt.lt/spektaklis/BAGADELNIA/

Bilietus platina www.ticketmarket.lt

Bilietų nuoroda: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/bagadelnia-siauliu-dramos-teatras-bilietai-20230514

Kaina: 14 Eur

 

 

 

Gastrobaras "CASK 215" (Vilniaus g. 215, Šiauliai)

Laikas: 12 - 15val.

Ne paslaptis, kad ypatingai laukiame savaitgalio – mes jau 6 metus puoselėjame vėlyvųjų pusryčių tradiciją (brunch’ą). Smagu dar ir tai, kad pirmieji Šiauliuose atnešėme šią madą pusryčiauti vos ne visą dieną. Mumis pasekė ir kiti. Šiandien man, kaip įstaigos vyriausiam malkininkui Martynui, labai smagu matyti susirinkusias šeimas, draugus, jų šypsenas gerai leidžiant laiką. Toks ir buvo mano tikslas – vėlyvieji pusryčiai kaip šeimų susibūrimas po ilgesnio laiko nesimatymo, jaunimo susibūrimas aptarti vakarykščių naktinių šėlionių mieste, o žmogui kuris keliasi tiesiog vėliau, tai būtų gardūs pusryčiai. Laukiame visų sekmadieniais!

Kontaktai informacijai tel. +370 614 909 95

 

PARTNERIAI:

VALSTYBINIS ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRAS, ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRAS, ŠIAULIŲ APSKRITIES POVILO VIŠINSKIO VIEŠOJI BIBLIOTEKA, TELEFONIJOS MUZIEJUS, ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJA, ŠIAULIŲ MIESTO KULTŪROS CENTRAS „LAIPTŲ GALERIJA“, ,,UNIQA“ ARENA

 

Sekmadienį dirba šios kavinės: „ŽEMAITIS“, „GEDIMINO PICA“, „HOUDINI“, „PRESTO“, „BLACK BAR“, „ROCK`N`ROLL“, „DRAMATURGAS“, „PREZO KEPYKLĖLĖ“, „BOHO“, „LEJA“, „MORGANAS“, „REMARKA“, „SALINGAS“, „ARKOS“, „CAFFEINE“, „CASK 215“, „SUSHI EXPRESS“, „JUONĖ PASTUOGĖ“, „2 MENIU“.

Atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, renginio programa gali šiek tiek keistis.

Atsiliepimai

Komentuoti