Šiaulių turizmo informacijos centras

GERAS SEKMADIENIS ŠIAULIUOSE

Balandžio 16 dieną, sekmadienį, kviečiame švęsti Atvelykį ir puikiai praleisti dieną su šeima ar draugais. Jūsų lauks gausybė smagių pramogų: tradicinė šventė - Velykėlės prie Žaliūkių malūno,  įvairios edukacijos, stalo žaidimai, spektakliai, seminaras, paroda-viktorina, ir net Kardio treniruotė!  Išbandyti įvairias pramogas visus miestiečius ir miesto svečius kviečia Šiaulių TIC, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiaulių ,,Aušros” muziejus, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Telefonijos muziejus, ,,Rūtos” šokolado muziejus, Šiaulių dailės galerija, Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“, ,,Uniqa“ arena.

 

 

10 val.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „VELYKŲ RAŠTAI“

Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31, Šiauliai)

Amatų dirbtuvės

Artėjant Velykų šventei kviečiame išbandyti molinio kiaušinio marginimą šalta glazūra ir pasidaryti mielą suvenyrą sau ar dovanėlę savo artimajam.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 25. Trukmė 1–1,5 val.

Registracija vykdoma (iki balandžio 14 d. 15 val.) tel.+37067853171,

 el. p. [email protected]

Kaina: 6/3 Eur

10 val.

MUZIEJAUS LANKYMAS SU GIDU IR ŠOKOLADO DIRBTUVĖS

„Rūtos“ šokolado muziejus (Tilžės g. 133, Šiauliai)

Kviečiame leistis į saldžią kelionę po šokolado šalį. „Rūtos“ šokolado muziejuje galėsite žvilgtelėti į daugiau nei keturis tūkstančius metų besitęsiančią šokolado istoriją: sužinosite, kaip jį gamino majai ir actekai bei kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirsite apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Šokolado dirbtuvių metu ne tik pamatysite saldainių ruošimo subtilybes, bet ir gaminsite juos savo pačių rankomis.

Dalyvių skaičius: iki 30 asmenų. Trukmė 2 val.

Registracija vykdoma tel. +37041523212, +37061041050,

el. p. [email protected]

Kaina:15/12 Eur

10 val.

SEMINARAS TĖVAMS „KODĖL, KĄ IR KAIP SKAITYTI VAIKAMS?“

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros alėja 62, Šiauliai). Konferencijų salė, II a.

 Literatūra yra viena iš prieinamiausių kultūros formų, su kuria lengva supažindinti jau nuo ankstyvųjų gyvenimo dienų. Ji skatina pažinimą, mąstymą, vertybinių nuostatų formavimą. Ši ypatinga misija pirmaisiais vaiko gyvenimo metais yra patikima tėvams. Tačiau ant kelių pasisodinus judrų mažylį, kuris dar net nemoka kalbėti, tėvams dažnai kyla daug klausimų: „Ar verta skaityti tokiam mažam vaikui? Ar mane supranta? Ar manęs klausosi? Knygynuose ir bibliotekose tiek daug knygų vaikams...  O ką skaityti patiems mažiausiems?“. Galų gale – „Kaip jiems skaityti? Ar būtina pavirsti aktoriumi, kad mažylis išgirstų skaitomą tekstą?“.

Seminaro tėvams metu psichologijos mokslų daktarė Ramunė Dirvanskienė, vaikų literatūros tyrėja ir ekspertė prof. Džiuljeta Maskuliūnienė bei aktorė Daiva Rudytė padės rasti atsakymus į pagrindinius tėvams rūpimus klausimus: „Kodėl skaityti? Ką skaityti? Kaip skaityti vaikams?“. 

Tėvai susipažins su ankstyvojo skaitymo nauda, sužinos, kokią literatūrą rinktis mažiausiesiems, plės kultūrinį akiratį ir ugdys kūrybiškumą. 

Trukmė 3 val.

nuoroda registracijai: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwO_uF5qAoloBuA7CY8JlH50VUn6UdHXGhCVPKXEkjQE7hgQ/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Registracija vykdoma  el. p. [email protected]

Tel. informacijai +37041371730

Renginys nemokamas

10 – 17 val.

STALO ŽAIDIMAI ŠEIMAI

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros alėja 62, Šiauliai).

Kraštotyros skaitykla, III a.

Kviečiame išbandyti gausybę stalo žaidimų ir dėlionių, skirtų visai šeimai. Žaidimus ir dėliones galima naudoti vietoje arba skolintis į namus.

Žaidimus ir dėliones galima užsisakyti ir iš anksto portale ibiblioteka.lt

Tel. informacijai +37041371737

Nemokama

11 val.

INTERAKTYVI PARODA-VIKTORINA „ATPAŽINK „ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKOS“ DAILININKUS“

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai)

Renginio vieta – galerijos sodas.

Lankytojus kviečiame į interaktyvią veiklą su festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika“ autorių darbais. Kviesime įvardinti eksponuojamų darbų autorius. 10-ties viktorinos laimėtojų laukia prizai – festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika“ plenero darbų katalogai.

Trukmė 2 val.

Registracija nereikalinga.

Tel. informacijai +37041200642, arba el. p. [email protected]

Renginys nemokamas

11 val.

EDUKACIJA „ KIAUŠINIŲ MARGINIMAS VAŠKU”

Šiaulių turizmo informacijos centras (Vilniaus g. 213, Šiauliai)

Edukacijos metu kviesime susipažinti su senosiomis Velykų šventimo tradicijomis, ritualais bei jų reikšme. Susipažinę su lietuviškų margučių istorija, senaisiais baltų simboliais ir margučių raštų, ornamentų įvairove, praktinėje dalyje išmoksime kiaušinių marginimo subtilybių tradiciniu senuoju marginimo būdu - karštu vašku. Kiekvienas dalyvis nusimargins po 2 kiaušinius, kuriuos vėliau nusidažys pasirinktos spalvos dažais. Skatiname neužmiršti senųjų tradicijų, tęsti jas bei perduoti vieni kitiems.

Dalyvių skaičius: iki 15 asmenų. Trukmė iki 1 val.

Pastaba: atsinešti du virtus kiaušinius.

Registracija vykdoma tel. +37067807249, el. p. [email protected]

Kaina: 3 Eur

11 val.

EDUKACIJA „MOLINUKAI. ŠVILPUKAI“

Šiaulių istorijos muziejus (Aušros al. 47, Šiauliai)

Edukacijoje „Molinukai. Švilpukai“ pakviesime susipažinti su viena iš pačių nuostabiausių ir archajiškiausių baltų keramikos tradicijų – molinių švilpukų lipdyba. Tam, kad sukurti gražią, įdomią švilpynę, turinčią skambų „balsą“, reikia suprasti, koks yra pats garso atsiradimo procesas, kitaip tariant, kaip švilpynėje „gimsta daina“. Senovėje įvairios molio figūrėlės būdavo vertinamos kaip tam tikri talismanai, o molio švilpynėms būdavo priskiriamos magiškos galios. Edukacinio užsiėmimo metu sužinosite, jog molio švilpynės būna labai skirtingų pavidalų – pradedant tokiomis, kurios savo forma primena paprastą tuščiavidurį pyragėlį, baigiant sudėtingomis plastinėmis kompozicijomis, apjungiančiomis žmonių, gyvūnų, paukščių figūras. Susitikime kartu patirti kūrybos džiaugsmą ir pasididžiavimą, savo rankomis kuriant molinę švilpynę.

Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų. Trukmė iki 1 val.

Registracija vykdoma tel. +37041524394 arba internetu – www.ausrosmuziejus.lt/Ekskursijos/

Kaina: 3 Eur

11 val.

EDUKACIJA „VAŽIUOK DVIRAČIU SAUGIAI“

Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139, Šiauliai)

Edukacinio užsiėmimo „Važiuok dviračiu saugiai“ metu supažindinsime su žibintų istorija: kaip jie atsirado, kokie buvo pirmieji žibintai. Sužinosite kokios buvo žibintų rūšys, kuo kiekvienas iš jų yra ypatingas. O tam, kad patys būtume matomi gatvėse – pasigaminsime atšvaitą.

Dalyvių skaičius: iki 15 asmenų. Trukmė iki 1val.30 min.

Registracija vykdoma tel. +37041524395 arba internetu – www.ausrosmuziejus.lt/Ekskursijos/

Kaina: 3 Eur

12 val.

EDUKACIJA „TELEVIZIJOS STUDIJOS DIRBTUVĖS“

Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174, Šiauliai)

Užsiėmimo metu susipažinsite su Radijo ir televizijos muziejuje saugoma radijo ir televizijos technika, jos veikimo ir panaudojimo ypatybėmis. Edukacijoje atskleisime žaliojo ekrano paslaptis. Sužinosite apie televizijos studijos ir audiovizualinių kūrinių gamybos specifiką, esminius vaizdo įrašo kūrimo principus bei patys tapsite laidos kūrėjais ar net herojais. Pamatysite, kaip atliekami įrašo montažo darbai, o savo sukurtą originalų audiovizualinį kūrinį – 2–5 min. trukmės vaizdo įrašą – išsinešite kartu su savimi.

Dalyvių skaičius: iki 12 asmenų. Trukmė 1 val.

Pastaba: su savimi turėti išmanųjį telefoną.

Registracija vykdoma tel. +37041524399 arba internetu – www.ausrosmuziejus.lt/Ekskursijos/

Kaina: 3 Eur

12 val.

CARDIO TRENIRUOTĖ  SU TRENERE ARŪNE

UNIQA arena (Išradėjų g. 14, Šiauliai)

Kviečiame įvairaus sportinio pasiruošimo žmones prisijungti į kupinas energijos ir geros nuotaikos CARDIO treniruotes su trenere Arūne. Puiki treniruotė išjudins kiekvieną raumenuką ir užkurs nuostabią nuotaiką naujos savaitės pradžiai! Reikalinga sportinė apranga ir avalynė.

Registruotis nėra būtina. Treniruotės trukmė 1 val.

Tel. informacijai +37063691111

Arūnė Amirzian (trenerė) +37063115742

Kaina: 4 Eur

12 val.

TRADICINĖ ŠVENTĖ – VELYKĖLĖS

Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus (Architektų g. 73, Šiauliai)

Velykų laikotarpis Žaliūkių malūnininko sodyboje tradiciškai pabaigiamas gražia vaikų švente – Velykėlėmis. Mažųjų lankytojų, jų tėvelių, senelių, krikštatėvių laukia gausybė visokių linksmybių. Gerą nuotaiką skleis Pasvalio kultūros centro Vaškų skyriaus vaikų folkloro ansamblis „Bitinėl’s“, Šiaulių Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ ir Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Vieversėlis“. Programoje: šokiai, dainos, liaudiški žaidimai, varžytuvės, edukaciniai užsiėmimai, sūpuoklės, margučių ridenimas, gražiausių margučių rinkimas ir apdovanojimas. Visų susirinkusių laukia prizai ir siurprizai, Velykės dovanos ir lauke ant krosnies keptos Velykėlių kiaušinienės skanavimas.

Registracija nereikalinga. Renginio trukmė 2 val. 

Tel. informacijai +37041211198

Renginys nemokamas

13 val.

EDUKACIJA „MOLINUKAI. ŠVILPUKAI“

Šiaulių istorijos muziejus (Aušros al. 47, Šiauliai)

Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų. Trukmė iki 1 val.

Registracija vykdoma tel. +37041524394 arba internetu – www.ausrosmuziejus.lt/Ekskursijos/

Kaina: 3 Eur

13 val.

EDUKACIJA ,,TELEFONIJOS ISTORIJA – TELEFONIJOS MUZIEJUJE”

VšĮ Telefonijos muziejus (Dvaro g. 85-5, Šiauliai)

Išskirtiniame Šiaulių m. kultūros paveldo pastate (Dvaro g. 85) įsikūrusiame Telefonijos muziejuje susipažinsite su telefonijos raidos istorija, išvysite gausią unikalių telefonų kolekciją: nuo senovinių iki šiuolaikinių mobiliųjų. Edukacijos metu įdomiausius ir unikaliausius telefonus - obuolio, batelio, lūpų, katino, dantų pastos ir kitų formų  liesite, imsite į rankas, vertinsite jų dizainą, funkcionalumą. Skambinsite senoviniais  karo lauko, laidiniais telefonais ir taksofonu. Išsiaiškinsite telefonų naudojimo  subtilybes bei jų istorinės raidos faktus, ieškosite atsakymų į linksmus iliustruotus klausimus ir galvosūkius.

Kviečiame apsilankyti Telefonijos muziejuje, kuriame prasmingai ir įdomiai praleisite laiką.

Trukmė 1 val. 20 min.

Registracija vykdoma tel. +37041201075, el. p. [email protected]

Kaina: 5/4 Eur

13 val.

EDUKACIJA „DETEKTYVAS ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJOJE“

Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245, Šiauliai)

Galerijoje – vagystė! Tapę tikrais detektyvais, turėsime išsiaiškinti, kuris meno kūrinys dingo iš galerijos ir padėti pareigūnei surinkti įkalčius, likusius po įsilaužimo ir vagystės.

Sužinosime kaip tyrėjai fiksuoja įvykio vietą, kaip nuo paviršių nuima pirštų atspaudus, biologines ir mikrodaleles. Lavinsime pastabumą ir kritinį mąstymą, kelsime prielaidas apie galimus nusikaltimo motyvus bei svarstysime, kodėl pavogtas būtent tas, o ne kitas meno kūrinys.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 30 asmenų. Trukmė 1val. 30 min.

Registracija vykdoma (iki balandžio 14 d. 15.00 val.) tel. +37065956545, el. p. [email protected]

Kaina: 5 Eur

13 val.

EDUKACIJA „MĖLYNI SAULĖS ATVIRUKAI“

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai)

Atrodytų neįmanoma, kad fotografijai sukurti gali pakakti tik paprasto specialiu tirpalu užtepto popieriaus ir saulės šviesos, tačiau tokia fotografijos technika žinoma dar nuo XIX a. vidurio ir vadinasi cianotipija. Edukacijos metu iš mūsų parengtų priemonių pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą, stebėsite, kaip jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Savo sukurtus mėlynus saulės atvirukus galėsite pasilikti atminčiai.

Dalyvių skaičius: iki 15 asmenų. Trukmė 1val.

Registracija vykdoma tel. +37041524396 arba internetu – www.ausrosmuziejus.lt/Ekskursijos/

Kaina: 3 Eur

13 val.

MUZIEJAUS LANKYMAS SU GIDU IR ŠOKOLADO DIRBTUVĖS

„Rūtos“ šokolado muziejus

Dalyvių skaičius: iki 30 asmenų. Trukmė 2 val.

Registracija vykdoma tel. +37041523212, +37061041050,

el. p. [email protected]

Kaina:15/12 Eur

14 val.

SPEKTAKLIS VAIKAMS „MAŽASIS PRINCAS“

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai)

Tai filosofinė pasaka, švelniai ironizuojanti „rimtą“, tik skaičius ir racionalųjį pradą pripažįstantį suaugusiųjų pasaulį. Pagal žymiąją  A. de Saint-Exupery knygą „Mažasis princas“ pastatytame spektaklyje raginama žvelgti į pasaulį atvira širdimi, kalbama apie tai, kas iš tiesų svarbu gyvenime – meilę, patirtį, draugystę, atsakomybę.

Įspūdį paliks ir neeilinė scenografija, specialieji efektai bei trijų aktorių kuriami vaizdingi personažai.

Trukmė 1 val., be pertraukos.

Bilietus platina www.ticketmarket.lt

Bilietų nuoroda: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/mazasis-princas-siauliu-dramos-teatras-bilietai-20230416

Kaina: 8 Eur

14 val.

EDUKACIJA „CH. FRENKELIO ODOS DIRBTUVĖS. APYRANKĖS“

Chaimo Frenkelio vila-muziejus (Vilniaus g. 74, Šiauliai)

Apyrankės – ne tik papuošalai, bet ir amuletai, pasižymintys magiškomis apsauginėmis galiomis. Apvydamos žmogaus riešą, jos gali ne tik apsaugoti jį nuo blogos akies, bet ir suteikti jėgų ir energijos. Užsiėmimo metu gaminsime apyrankes iš spalvotų odos juostelių: įkalsime kniedes, išmušime skyles specialiu skylmušiu, įtvirtinsime spaudes užsegimui. Kūrybos procese patirsite džiaugsmą ir didžiuositės pasimokę naujo amato. Savo rankomis pagamintą originalų daiktą galėsite nešioti patys ar kam nors padovanoti.

Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų. Trukmė iki 1 val.

Registracija vykdoma tel. +37041524389 arba internetu – www.ausrosmuziejus.lt/Ekskursijos/

Kaina: 3 Eur

15 val.

EDUKACIJA „VAŽIUOK DVIRAČIU SAUGIAI“

Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139, Šiauliai)

Dalyvių skaičius: iki 15 asmenų. Trukmė iki 1val.30 min.

Registracija vykdoma tel. +37041524395 arba internetu – www.ausrosmuziejus.lt/Ekskursijos/

Kaina: 3 Eur

17 val.

KRIMINALINĖ-MUZIKINĖ KOMEDIJA „VISU GREIČIU ATGAL!“

 Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai)

Graudžiai komiška istorija apie dviejų seserų kelionę, ieškant prieš 25-erius metus mirusio tėvo kapo. Kur jis – seserys tiksliai nežino, bet makabriška kelionė nuvarytu didžiuliu autobusu prasideda! Šioje nuotaikingai perteiktoje dramatiškų išgyvenimų istorijoje puikiai dera humoras, šviesus liūdesys ir susitaikymo su praeities šešėliais ilgesys. Reikšmingą vietą spektaklyje užima muzika ir dainos, kurias gyvai atlieka puikios aktorės – Nomeda Bėčiūtė ir Danguolė Petraitytė.

Trukmė 2 val., viena pertrauka

Bilietus platina www.ticketmarket.lt

Bilietų nuoroda: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/visu-greiciu-atgal-siauliu-dramos-teatras-bilietai-20230416

Kaina: 14 Eur

 

Gastrobaras "CASK 215" (Vilniaus g. 215, Šiauliai)

Laikas: 12 - 15val.

Ne paslaptis, kad ypatingai laukiame savaitgalio – mes jau 6 metus puoselėjame vėlyvųjų pusryčių tradiciją (brunch’ą). Smagu dar ir tai, kad pirmieji Šiauliuose atnešėme šią madą pusryčiauti vos ne visą dieną. Mumis pasekė ir kiti. Šiandien man, kaip įstaigos vyriausiam malkininkui Martynui, labai smagu matyti susirinkusias šeimas, draugus, jų šypsenas gerai leidžiant laiką. Toks ir buvo mano tikslas – vėlyvieji pusryčiai kaip šeimų susibūrimas po ilgesnio laiko nesimatymo, jaunimo susibūrimas aptarti vakarykščių naktinių šėlionių mieste, o žmogui kuris keliasi tiesiog vėliau, tai būtų gardūs pusryčiai. Laukiame visų sekmadieniais!

Kontaktai informacijai tel. +370 614 909 95

 

„Rūtos“ kavinė

Darbo laikas: 10 – 17 val.

„Rūtos“ kavinė įsikūrusi centrinėje miesto dalyje, šimtametes tradicijas menančio saldainių fabriko „Rūta“ patalpose. Tai šokoladu kvepianti vieta, kurioje kviečiame pasimėgauti gardžiu kavos puodeliu bei paskanauti įspūdingo skonio šokoladinio burbulo deserto. Norint pasiekti šio nuostabaus deserto vidų, Jums reikės ištirpdyti ledkalnį bei gaivias avietes, naudojant karštą šokoladą! Sekmadienį paragaukite šio deserto už specialią kainą.

Kontaktai informacijai tel. + 370 616 00 191, el. p. [email protected]

Sekmadienį dirba šios kavinės: „ŽEMAITIS“, „GEDIMINO PICA“, „HOUDINI“, „PRESTO“, „BLACK BAR“, „ROCK`N`ROLL“, „DRAMATURGAS“, „PREZO KEPYKLĖLĖ“, „BOHO“, „LEJA“, „MORGANAS“, „REMARKA“, „SALINGAS“, „ARKOS“, „CAFFEINE“, „CASK 215“, „SUSHI EXPRESS“, „JUONĖ PASTUOGĖ“, „2 MENIU“, ,,RŪTA“

PARTNERIAI:

VALSTYBINIS ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRAS, ŠIAULIŲ ,,AUŠROS“ MUZIEJUS, ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRAS, ŠIAULIŲ APSKRITIES POVILO VIŠINSKIO VIEŠOJI BIBLIOTEKA, TELEFONIJOS MUZIEJUS, ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJA, ŠIAULIŲ MIESTO KULTŪROS CENTRAS „LAIPTŲ GALERIJA“, ,,UNIQA“ ARENA, „RŪTOS“ ŠOKOLADO MUZIEJUS

Atsiliepimai

Komentuoti