Šiaulių turizmo informacijos centras

GERAS SEKMADIENIS ŠIAULIUOSE

Sekmadienis puiki diena praleisti laiką su šeima, susipažinti su miesto turistiniais ištekliais ar išbandyti savo jėgas žaidimuose. Kovo 12 dieną, kaip ir kiekvieno mėnesio antrąjį sekmadienį, Šiaulių TIC, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Telefonijos muziejus, Šiaulių dailės galerija, Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“, ,,Uniqa“ arena kviečia išbandyti įvairias atrakcijas.        

10 val.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „VELYKŲ RAŠTAI“

Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31, Šiauliai)

Amatų dirbtuvės

Artėjant Velykų šventei kviečiame išbandyti molinio kiaušinio marginimą šalta glazūra ir pasidaryti mielą suvenyrą sau ar dovanėlę savo artimajam.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 25. Trukmė 1–1,5 val.

Registracija vykdoma tel.+370 678 53 171,

 el. p. [email protected] (registracija iki kovo 10 d. 15 val.)

Kaina: 6/3 Eur

10 val.

INTERAKTYVUS JUDESIO SPEKTAKLIS 0-3 METŲ VAIKAMS „VANDENINIS NUOTYKIS“

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai)

„Vandeninis nuotykis“ kviečia atrasti kitokį teatrą – pasaulį, kokį mato ir jaučia patys mažiausi vaikai. Kartu su jais leiskimės į naują patirtį!

Tai įvairiapusį vaikų patyrimą žadinantis spektaklis, kuriame vienodai svarbūs tiek patys mažieji žiūrovai, tiek aktoriai, kurie nevaidina įprastų personažų, o tik paskatina mažylius kartu ieškoti ir atrasti, paliesti ir pajausti, stebėti ir dalyvauti.

Spektaklio kūrėjai kūdikius kartu su tėveliais kviečia pasinerti į mėlynai baltą nuotykį, sukurtą vandens savybių bei formų inspiruotos muzikos ir judesio. Šis spektaklis leis naujai pažvelgti į savo vaiką ypatingoje – teatro – erdvėje, kuri skatina atsiskleisti netikėtus vaiko charakterio bruožus. Stebint mažylius, nuoširdžiai įsitraukusius į spektaklio veiksmą, neįmanoma neužsikrėsti iš jų sklindančiu šviesiu atradimo džiaugsmu ir mėgavimosi buvimo čia ir dabar akimirka.

Spektaklis skirtas ribotam skaičiui dalyvių.Trukmė 30 min.

Bilietus platina www.ticketmarket.lt

Kaina: 8 Eur

11 val.

EDUKACIJA „DOVANA IŠ GINTARO“

Šiaulių turizmo informacijos centras (Vilniaus g. 213, Šiauliai)

Edukacinio užsiėmimo „Dovana iš gintaro“ metu dalyviai susipažins su baltiškojo gintaro kilme, istorija, jo unikaliomis, gydomosiomis ir kitomis savybėmis, panaudojimo galimybėmis, bei sužinos, kad jau baltų laikais žmonės ėmė jį rinkti, kurti iš jo įvairius papuošalus ir figūrėles. Praktinėje užsiėmimo dalyje stengsimės atskleisti gintaro unikalumą ir grožį, panaudojant jį savo magnetuko kūrybai. Ant pasiruoštos medinės plokštelės (pagrindo) dalyviai nusipieš, pasirinktą raštą ar simbolį, vėliau jį padengs klijais ir dekoruos smulkiais gintaro gabalėliais. Galiausiai bus priklijuojamas magnetukas. Savo kūrinį dalyviai galės parsinešti į namus, pasipuošti ar kažkam padovanoti kaip dovaną.

Dalyvių skaičius: iki 15 asmenų. Trukmė iki 1 val.

Registracija vykdoma tel. +370 678 07 249, el. p. [email protected]

Kaina: 5 Eur

11 –16 val.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „KNYGOS SKIRTUKO KŪRIMAS MAKRAMĖ TECHNIKA“

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62, Šiauliai). Kraštotyros skaitykla (III a.)

Makramė – dekoratyvinių mazgų rišimo technika, žinoma nuo seniausių laikų. Šiandien ji išgyvena renesansą. Kuriant acramé technika naudojamos įvairios medžiagos – tai gana stori, stipriai susukti siūlai iš medvilnės, įvairių virvelių, juostelių ir pan. Meniškas mazgų rišimas tapo populiarus pomėgis ir būdas kurti papuošalus, puošti drabužius, tekstilę, dekoruoti sienas, interjero detales… O Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka šia technika siūlo susikurti knygos skirtuką.

Registracija vykdoma tel. +37041371737,  el. p. [email protected]

Dalyvavimas nemokamas

11 val.

EDUKACIJA „TRADICINĖS PASAKOS NETRADICINĖSE ERDVĖSE“

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62, Šiauliai). Jaunimo ir edukacijų erdvėje (III a.)

Pasakos tik lovoje ir tik prieš miegą? Tik skaitomos arba tik klausomos? Tik iš „Pasaulio pasakų lobyno“?

Nesutinkame!

Kviečiame pradinių klasių mokinukus atsigręžti į savo šaknis ir susipažinti su gražiausiomis lietuvių liaudies pasakomis! Ne tik klausytis pasakojimų, bet ir DALYVAUTI: aktyviai įsitraukti į istorijos vingius, atlikti užduotis, žaisti, kurti, diskutuoti ir net medituoti!

Lietuvių liaudies pasaką „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“ drauge seksime ir žaisime netradicinėse bibliotekos erdvėse.

Dalyvių skaičius: 7 šeimos, užsiėmimas skirtas vaikams nuo 8 iki 12 metų. Trukmė 1 val.

Registracija vykdoma tel. +370 41371732

Dalyvavimas nemokamas

11 – 13 val.

ŽIBUNTO MIKŠIO (1923–2013) KŪRYBOS PARODA

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai)

„Laiptų galerija“ kviečia į Žibunto Mikšio (1923 – 2013) kūrybos parodą, skirtą autoriaus 100-ečiui. Gimęs Kaune, Žibuntas Mikšys 1944 su tėvais emigravo į Vokietiją, kur studijavo Niurnbergo ir Štutgardo dailės akademijose, o nuo 1962 iki mirties gyveno Paryžiuje. Talentingo grafiko palikimą sudaro linoraižiniai, ofortai, litografijos, koliažai. Žaismingame juodai baltame grafiko pasaulyje ypač išsiskiria, anot menotyrininkės E. Grigoravičienės, „rašmeninė grafika“, kur raidės, žodžiai, sakiniai virsta ženklais ir vaizdais, tekstai rašomi į geometriškai struktūruotas formas.

Kaina: 1,5/0,5 Eur

11.30 val.

INTERAKTYVUS JUDESIO SPEKTAKLIS 0-3 METŲ VAIKAMS „VANDENINIS NUOTYKIS“

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai)

Spektaklis skirtas ribotam skaičiui dalyvių.Trukmė 30 min.

Bilietus platina www.ticketmarket.lt

Kaina: 8 Eur

12 val.

CARDIO TRENIRUOTĖ  SU TRENERE ARŪNE

UNIQA arena (Išradėjų g. 14, Šiauliai)

Kviečiame įvairaus sportinio pasiruošimo žmones prisijungti į kupinas energijos ir geros nuotaikos CARDIO treniruotes su trenere Arūne. Puiki treniruotė išjudins kiekvieną raumenuką ir užkurs nuostabią nuotaiką naujos savaitės pradžiai! Reikalinga sportinė apranga ir avalynė.

Registruotis nėra būtina. Treniruotės trukmė 1 val.

tel. informacijai: +370 63691111

Arūnė Amirzian (trenerė) +370 63115742

Kaina: 4 Eur

13 val.

SENSORINIAI SKAITYMAI

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62, Šiauliai).

Dalyviai renkasi prie Registratūros (II a.)

„Sensoriniai skaitymai“ – tai edukacinė programa vaikams, tarp jų ir turintiems autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų. Programos tikslas – pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) atskleisti teksto prasmę taip, kad vaikas bent iš dalies gebėtų suprasti pasakojimą. Siekiant kuo vaizdingiau perteikti pasakojimo elementus, naudojamos įvairios vizualinės, taktilinės ir kitokios sensorinės priemonės. Taip vaikai supažindinami su įvairiais išoriniais dirgikliais, gamtos reiškiniais, buities reikmenimis. Siekiant, kad vaikai kartu su veikėjais išgyventų pasakojimo įvykius, rodomi veiksmai, kuriuos visi kartu pakartojame. Pabaigoje paliekama laiko žaidimams. Užsiėmimo metu vaikams suteikiama galimybė pajusti knygų skaitymo malonumą, plečiamas vaikų pažinimo akiratis, turtinamas žodynas, lavinami sensoriniai pojūčiai ir gerinami bendravimo įgūdžiai.

Maksimalus dalyvių skaičius: 6 šeimos, užsiėmimas skirtas vaikams nuo 4 iki 7 metų. Trukmė 1 val.

Registracija vykdoma tel. +37041 371732

Dalyvavimas nemokamas

13 val.

EDUKACIJA ,,TELEFONIJOS ISTORIJA – TELEFONIJOS MUZIEJUJE”

VšĮ Telefonijos muziejus (Dvaro g. 85-5, Šiauliai)

Išskirtiniame Šiaulių m. kultūros paveldo pastate (Dvaro g. 85) įsikūrusiame Telefonijos muziejuje susipažinsite su telefonijos raidos istorija, išvysite gausią unikalių telefonų kolekciją: nuo senovinių iki šiuolaikinių mobiliųjų. Edukacijos metu įdomiausius ir unikaliausius telefonus - obuolio, batelio, lūpų, katino, dantų pastos ir kitų formų  liesite, imsite į rankas, vertinsite jų dizainą, funkcionalumą. Skambinsite senoviniais  karo lauko, laidiniais telefonais ir taksofonu. Išsiaiškinsite telefonų naudojimo  subtilybes bei jų istorinės raidos faktus, ieškosite atsakymų į linksmus iliustruotus klausimus ir galvosūkius.

Kviečiame apsilankyti Telefonijos muziejuje, kuriame prasmingai ir įdomiai praleisite laiką.

Trukmė 1 val. 20 min.

Registracija vykdoma tel. +370412010 75,

el. p. [email protected]

Kaina: 5/4 Eur

13 val.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „KAS TA GRAFIKA“

Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245, Šiauliai)

 Ką bendro turi grafinis raižinys ir Gutenbergo knygų spausdinimo technika? Kūrybinėse dirbtuvėse sužinosime, kokiuose procesuose buvo naudojamas grafikos atspaudas ir patys panirsime į individualaus ir savito atspaudo raižymo procesą. Sukurtais meno dirbiniais galėsite papuošti savo namus!

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 30 asmenų. Trukmė 1 val.

Registracija vykdoma tel. +37065956545, el. p. [email protected]  (registracija iki kovo 10 d. 16 val.).

Kaina: 3 Eur

14 val.

„VIEŠPATIE, NEJAUGI NEPRAŠVIS?“ JUSTINO MARCINKEVIČIAUS EILES SKAITO ANDRIUS BIALOBŽESKIS

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai)

Šiaulių kultūros centras „Laiptų galerija“ kviečia į poeto Justino Marcinkevičiaus (1930–2011) kūrybos popietę, pažymint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir poeto gimimo metines. Pagrindinė poeto tema – Lietuva, jos istorija ir dabartis, gamta ir kultūra, žmogus tėvynėje ir pasaulyje, jo egzistencinė problematika: laimė, pareiga, kančia, baimė, ištikimybė, dora, gerumas.

Žymus kino ir teatro aktorius Andrius Bialobžeskis skaitys poeto eilėraščius, tekstus, monologus, įžvalgas. Aktorius sako, jog vienintelis didžio poeto ginklas šioje žemėje buvo jo nepakartojamas žodis, kuriantis įstabų, mąslų pasaulį.

Vietas rezervuoti galima tel. +370 41200 643

Kaina: 5/2,5 Eur

15 val.

SENSORINIAI SKAITYMAI

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62, Šiauliai). Dalyviai renkasi prie Registratūros (II a.).

Maksimalus dalyvių skaičius: 6 šeimos, užsiėmimas skirtas vaikams nuo 4 iki 7 metų. Trukmė 1 val.

Registracija vykdoma tel. +37041 371732

Dalyvavimas nemokamas

17 val.

ŠOKIŲ VAKARAS

Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31, Šiauliai)

Pramogų salė ,,Maksas”

Šiaulių kultūros centras organizuoja tradicinius šokių vakarus, kuriuose skambant ritmingai muzikai energingai sukasi šokėjų poros. Kviečiame šokių aikštelėje suktis kartu!

Trukmė 2 val. 30 min.

Bilietus galima įsigyti Šiaulių kultūros centro kasoje 1 val. prieš renginį.
Dėl bilietų teirautis tel. +370 683 57 691 arba el. p. [email protected]

Kaina: 4 Eur

18 val.

KOMEDIJA „REVIZORIUS“

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai)

Į Valstybinį Šiaulių dramos teatrą atvyksta „Revizorius“! Atlydėtas šmaikščių improvizacijų meistro Aido Giniočio, „Revizorius“ kviečia pasijuokti iš mūsų prigimtinio noro būti bent truputį gudresniais ir lygesniais už kitus.

Įsibėgėjus XXI a., įsivaizduojame, kad jau daugmaž „perkandome“ manipuliatorių žaidimus ir įmanomas korupcines schemas. Bet ar tikrai? O gal tik išmokome jų nepastebėti? Ar šiandien atsirastų tikrai žinančių, kuris yra korumpuotas, o kuris – tik jo auka. O kas, jei didžiausių manipuliatorių ir „pilkųjų kardinolų“ mes apskritai net nežinome? Nesibaigiančių manipuliacijų, kyšių, „ranka ranką plauna“ sistemų apraizgytame pasaulyje, atrodo, nebeįmanoma išnarplioti korupcijos mazgo į tiesų siūlą.

Pasitikime „Revizorių“ su neprilygstama aktorių komanda!

Trukmė 2val.30 min., 1 pertrauka.

Bilietus platina www.ticketmarket.lt

Kaina: 16/14/12 Eur (su nuolaidos kodu SEKMADIENIS – 2 Eur nuolaida bilietams)

 

Gastrobaras "CASK 215"

 (Vilniaus g. 215, Šiauliai)

Laikas: 12 val. - 15val.

Ne paslaptis, kad ypatingai laukiame savaitgalio – mes jau 6 metus puoselėjame vėlyvųjų pusryčių tradiciją (brunch’ą). Smagu dar ir tai, kad pirmieji Šiauliuose atnešėme šią madą pusryčiauti vos ne visą dieną. Mumis pasekė ir kiti. Šiandien man, kaip įstaigos vyriausiam malkininkui Martynui, labai smagu matyti susirinkusias šeimas, draugus, jų šypsenas gerai leidžiant laiką. Toks ir buvo mano tikslas – vėlyvieji pusryčiai kaip šeimų susibūrimas po ilgesnio laiko nesimatymo, jaunimo susibūrimas aptarti vakarykščių naktinių šėlionių mieste, o žmogui kuris keliasi tiesiog vėliau, tai būtų gardūs pusryčiai. Laukiame visų sekmadieniais!

Kontaktai informacijai tel. +370 614 909 95

 

Sekmadienį dirba šios kavinės: „ŽEMAITIS“, „GEDIMINO PICA“, „HOUDINI“, „PRESTO“, „BLACK BAR“, „ROCK`N`ROLL“, „DRAMATURGAS“, „PREZO KEPYKLĖLĖ“, „BOHO“, „LEJA“, „MORGANAS“, „REMARKA“, „SALINGAS“, „ARKOS“, „CAFFEINE“, „CASK 215“, „SUSHI EXPRESS“, „JUONĖ PASTUOGĖ“, „2 MENIU“.

 

PARTNERIAI:

VALSTYBINIS ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRAS, ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRAS, ŠIAULIŲ APSKRITIES POVILO VIŠINSKIO VIEŠOJI BIBLIOTEKA, TELEFONIJOS MUZIEJUS, ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJA, ŠIAULIŲ MIESTO KULTŪROS CENTRAS ,,LAIPTŲ GALERIJA", ,,UNIQA" ARENA. 

Atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, renginio programa gali šiek tiek keistis.

 

Atsiliepimai

Komentuoti