BALTŲ VIENYBĖS DIENA KULDYGOJE

Rugsėjo 25 dieną įvairiais renginiais Kuldygoje buvo paminėta baltų vienybės diena, kurioje dalyvavo ir  Latvijos bei Lietuvos Seimo pirmininkai ir pavaduotojai.

Jau tradicija tapusi baltų vienybės diena yra kasmetinis renginys, skirtas 1236 m. Rugsėjo 22 d. Saulės mūšiui, kai lietuviai ir žiemgaliai nugalėjo Livonijos kryžiuočius, paminėti. 2019 metais ji buvo surengta Biržuose, Lietuvoje. Dėl „Covid-19“ pandemijos praėjusių metų šventė, turėjusi vykti Kuldygoje, nukelta į 2021 m.

Baltų vienybės dieną Kuldygos miesto sode pradėjo Latvijos Respublikos Seimo pirmininkė Ināra Murniece ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Į susirinkusius taip pat kreipėsi Latvijos Respublikos kultūros ministerijos parlamento sekretorius Ritvars Jansons ir Kuldygos savivaldybės tarybos pirmininkė Inga Bērziņa. Latvijos ir Lietuvos diplomatiniai chorai atliko dainas latvių ir lietuvių kalbomis.

Baltų vienybės dienos kultūrinė programa buvo gausi ir įvairi. Veikė senovinis amatų turgus, kuris pritraukė daug žmonių. Buvo galimybė pamatyti senovės karių ginklus ir šarvus, pašaudyti iš lanko, pasimėgauti kitais viduramžių žaidimais ir veikla. Taip pat Kuldygoje vyko orientacinis nuotraukų žaidimas, kurį organizavo „Interreg Latvia“ ir „Tūrists Savā Pilsētā“ bei įvairūs meistriškumo kursai. Kuldygos miesto sodo scenoje muzikavo latvių ir lietuvių liaudies muzikos ir folkloro grupės. Vakare ant Ventos upės kranto liepsnojo Senovės ugnies naktis. Ritualą vedė Edgaras Liporas ir folkloro grupė „Vilki“.

Įvairiuose renginiuose taip pat aktyviai dalyvavo Latvijos deputatai iš parlamentinės grupės, skatinantys bendradarbiavimą su Lietuvos parlamentu, ir Lietuvos deputatai iš parlamentinės grupės, skatinantys bendradarbiavimą su Latvijos parlamentu.

Baltų vienybės dienos renginys yra viena iš 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-447 „Baltų kultūros pažinimo skatinimas ir žinomumo apie tarptautinį kultūros kelią „Baltų kelias“ didinimas“ („Tyrinėk baltus“) veiklų.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Šis pranešimas parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio pranešimo turinį atsako Kuldygos miesto savivaldybė. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Atsiliepimai

Komentuoti