Šiaulių turizmo informacijos centras

GERAS SEKMADIENIS ŠIAULIUOSE

Kas yra geras savaitgalis? Ramus ar aktyvus? Daug veiklų ar tik skanūs pietūs?
Kviečiame atrasti pramogas ir įtraukiančias veiklas Šiauliuose: nuo ekskursijų iki edukacijų!

Kiekvieno mėnesio antrąjį sekmadienį Šiaulių TIC, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Telefonijos muziejus kvies išbandyti atrakcijas. Sekmadienis puiki diena praleisti laiką su šeima, susipažinti su miesto turistiniais ištekliais ar išbandyti savo jėgas žaidimuose.

10 val.

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „MOLIO IR STIKLO BIČIULYSTĖ“

Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31, Šiauliai)

Amatų dirbtuvės

Edukacinis užsiėmimas skirtas kūrybiškai praleisti laiką lavinant meninius įgūdžius. Dalyviai susipažins su keramikos istorija, lipdymo technika, dekoravimo raštų įvairove. Edukacijos metu dalyviai nusilipdys unikalų dirbinį, kurį dekoruos nugludinto, smulkinto stiklo gabalėliais, kuris degimo metu išsilydęs padengs įvairiais raštais bei faktūra molio dirbinius. Darbai po nulipdymo bus išdegami ir atiduodami po savaitės.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 25 (trukmė 1–1,5 val.)

Registracija vykdoma telefonu +370 678 53 171,

 el. p. [email protected]

Kaina: 6 Eur ir 3 Eur

10–16 val.

ŽAIDIMAS PABĖGIMO KAMBARYS „SVEČIUOSE PAS POVILĄ VIŠINSKĮ“

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62, Šiauliai)

Žaidimas nukels jus į 1900-uosius, kada carinės Rusijos žandarai, darydami kratą lietuvių rašytojo, spaudos darbuotojo, lietuvybės propaguotojo Povilo Višinskio bute, rado vieno draudžiamo spektaklio plakatų, dėl kurių jam buvo iškelta byla. Žaidėjų komandos tikslas – išspręsti įvairius galvosūkius, logines užduotis, susijusias su XX a. pradžios Lietuvos kultūriniu ir literatūriniu pasauliu, ir pabėgti iš kambario.

Dalyvių skaičius: iki 10 žmonių (trukmė iki 1 val.)

Registracija vykdoma telefonu +370 41 37 17 27,

el. p. [email protected]

Dalyvavimas nemokamas

Bet kuriuo metu

INTERAKTYVUS ORIENTAVIMOSI ŽAIDIMAS „DĖK Į KOJAS!“

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62, Šiauliai)

Į savo išmanųjį įrenginį tereikia atsisiųsti „Actionbound“ programėlę, nuskenuoti QR kodą, esantį šalia bibliotekos, ir Jūs jau sekate knygnešių keliais po Šiaulių miestą. Žaidime gali dalyvauti vienas asmuo arba komanda. Jį galima žaisti bet kuriuo Jums patogiu metu. Startas ir finišas – prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (Aušros al. 62). Įveikę apie 6 km maršrutą nepamirškite programėlėje pažymėti žaidimo pabaigą ir palikti savo kontaktus, kad organizatoriai galėtų susisiekti ir įteikti prizą. Sėkmės!

Atstumas apie 6 km. (trukmė apie 2 val.)

Kilus klausimams, teirautis: +370 41 37 17 33,

el. p. [email protected]

Dalyvavimas nemokamas

11 val.

EDUKACIJA „SUSIKURK SAVO BALTIŠKĄ 3D SIMBOLĮ“

Šiaulių turizmo informacijos centras (Vilniaus g. 213, Šiauliai)

Edukacijos dalyviai bus supažindinami su baltų istorija, kultūra, simboliais ir jų variantiškumu, o vėliau naujos technologijos priemone – 3D rašikliu susikurs sau simbolį – trimatį pakabuką. Ši inovatyvi priemonė leis mokiniams žaismingai eksperimentuoti, mėgautis spalvų, linijų bei formų įvairove, ugdys kūrybiškumą. Kiekvienas dalyvis galės savo sukurtą pakabutį parsinešti į namus.

Dalyvių skaičius: iki 15 asmenų (trukmė iki 1 val.)

Registracija vykdoma telefonu +370 678 07 249, el. p. [email protected]

Kaina: 3 Eur

11 val.

12.30 val.

EDUKACIJA „MOLINUKAI. KAUKĖS“

Šiaulių istorijos muziejus (Aušros al. 47, Šiauliai)

Kviečiame į Užgavėnių šventei skirtą užsiėmimą. Atvirų saugyklų ekspozicijoje apžiūrėsime etnografinę Užgavėnių kaukių kolekciją ir aptarsime  įdomiausius personažus. Praktinėje užsiėmimo dalyje iš molio nulipdysime šmaikščią ir išraiškingą siuvenyrinę kaukę.

Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 30 asmenų (trukmė 1 val.).

Registracija vykdoma telefonu +370 41 52 43 94  arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/y16MW

Kaina: 3 Eur

12 val.

SPEKTAKLIS „DIDELĖ LIETUVIŠKA PASAKA“

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai)

Valstybinis Šiaulių dramos teatras kviečia sekmadienius praleisti turiningai! Sekmadienio popietę sutikite prasmingai, spektaklyje visai šeimai „Didelė lietuviška pasaka“.

Vaikai lengvai atpažins situacijas ir personažus iš tokių visiems gerai žinomų pasakų kaip „Eglė žalčių karalienė“, „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“, „Dangus griūva”, „Kaip žmogus velnią apgavo“, „Trys broliai“, „Skraidantis laivas“, „Lukošiukas“.

Trukmė 50 min.

Bilietų įsigijimo nuoroda  https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/didele-lietuviska-pasaka-siauliu-dramos-teatras-20230212

Kaina: 8 Eur

12.30 val.

14 val.

EDUKACIJA „SILUETŲ KŪRIMAS“

Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89, Šiauliai)

Užsiėmimo metu dalyviai galės išmėginti vieną iš jų mėgstamų užsiėmimų – autentišku būdu sukurti savo profilio siluetą. Užsiėmimo metu dalyviai pieš vienas kito siluetus, pasitelkę specialius prietaisus (siluetų piešimo rėmelį, pantografą ir kt.) juos sumažins iki reikiamo dydžio, ir pagal individualius sprendimus parengę rėmelį sukurs autentišką savo profilio atvaizdą.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 30 asmenų (trukmė 1 val.)

Registracija vykdoma telefonu +370 41 52 43 92  arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/y16MW

Kaina: 3 Eur

13 val.

EDUKACIJA „TELEFONIJOS ISTORIJA – TELEFONIJOS MUZIEJUJE“

VšĮ Telefonijos muziejus (Dvaro g. 85-5, Šiauliai)

Telefonijos muziejuje vyksiančios edukacijos metu susipažinsite su telefonijos raidos istorija, išvysite gausią unikalių telefonų kolekciją: nuo senovinių iki šiuolaikinių mobiliųjų. Liesite, imsite į rankas įdomiausius ir unikaliausius telefonus - vertinsite jų dizainą, funkcionalumą, skambinsite senoviniais  karo lauko, laidiniais telefonais ir taksofonu. Išsiaiškinsite telefonų naudojimo  subtilybes bei jų istorinės raidos faktus, ieškosite atsakymų į linksmus iliustruotus klausimus ir galvosūkius.

Trukmė 1 val. 20 min.

Registracija vykdoma telefonu +370 41 20 10 75,

el. p. [email protected]

Kaina: 5 Eur ir 4 Eur

14 val.

15 val.

EDUKACIJA „FOTOGRAMA – ŠEŠĖLINIO VAIZDO DRAMA“

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai)

Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu!

Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 30 asmenų (trukmė 1 val.).

Registracija vykdoma telefonu +370 41 52 43 93 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/y16MW

Kaina: 3 Eur

14 val.

EKSKURSIJA TEATRE

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai)

Ekskursijos metu supažindinama su Valstybinio Šiaulių dramos teatro įsteigimo aplinkybėmis ir veikla, pastato istorija. Dalyviai pakviečiami pasivaikščioti po teatro pastatą, susipažinti su teatre veikiančiomis gamybinėmis dirbtuvėmis, repeticijų erdvėmis ir paslaptingais teatro užkulisiais. Sudaroma galimybė susipažinti, kaip kuriamas spektaklis bei kaip veikia kūrybinė teatro „virtuvė“. Ekskursiją veda aktoriai Nomeda Bėčiūtė ir Juozas Bindokas.

Dalyvių skaičius: 2 grupės po 20 asmenų, (trukmė 80 min.).

Bilietų įsigijimo nuoroda  https://www.ticketmarket.lt/lt/renginys/ekskursija-teatre-bilietai-20230212

Kaina: 5 Eur (vaikams iki 7 m. nemokamai)

17 val.

ŠOKIŲ VAKARAS

Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31, Šiauliai)

Pramogų salė ,,Maksas”

Šiaulių kultūros centras organizuoja tradicinius šokių vakarus, kuriuose skambant ritmingai muzikai energingai sukasi šokėjų poros. Kviečiame šokių aikštelėje suktis kartu!

Trukmė 2,5 val.

Bilietus galima įsigyti Šiaulių kultūros centro kasoje 1 val. prieš renginį.
Dėl bilietų teirautis tel.: +370 683 57 691 arba el. p. [email protected]
Kaina: 4 Eur

19.30 val.

EVALDAS JASAITIS „STAND-UP“ PASIRODYMAS „TOBULAS TĖVAS“

Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31, Šiauliai)

Kamerinė salė

Šį kartą Evaldas Jasaitis paruošė humoristinį pasirodymą, kuriame jis bus: tėvas, kurio pasiilgot arba neturėjot. Tėvas, kuris neišklauso arba išklauso, bet nesupranta. Tėvas, kuris visada pavargęs ir piktas ne tik ant mamos, bet ir ant prastai veikiančios buitinės technikos. Tėvas, su kuriuo privalot taisyti mašiną, keltis anksti ryte ir dirbti lauke. Tėvas, kuris neleidžia pirkti baltos spalvos kedų, nes nepraktiški. Tėvas, kurio beveik nepažįstat, bet pasiilgstat – TOBULAS TĖVAS.

Aplankykite tėvą savo mieste, jį rasite ant scenos su geriausia „stand-up“ programa arba miegantį prie televizoriaus keisčiausioj įmanomoj pozoj.

Bilietus platina „Tickets.Paysera.com
Dėl bilietų teirautis tel.: +370 683 57 691 arba el. p. [email protected]
Kaina:14 Eur

(N-16)

 

Sekmadienį dirba šios kavinės: ŽEMAITIS, GEDIMINO PICA, HOUDINI, PRESTO, BLACK BAR, ROCK`N`ROLL, DRAMATURGAS, PREZO KEPYKLĖLĖ, BOHO, LEJA, MORGANAS, PRIE TEATRO, SALINGAS, ARKOS, CAFFEINE, CASK 215, SUSHI EXPRESS, JUONĖ PASTUOGĖ, 2 MENIU.

 

 

PARTNERIAI:

ŠIAULIŲ „AUŠROS“ MUZIEJUS, VALSTYBINIS ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRAS, ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRAS, ŠIAULIŲ APSKRITIES POVILO VIŠINSKIO VIEŠOJI BIBLIOTEKA, TELEFONIJOS MUZIEJUS

Atsiliepimai

Komentuoti